Cookies

POLITYKA COOKIES


1. Serwis  nie  zbiera  w  sposób  automatyczny  żadnych  informacji,  z  wyjątkiem  informacji zawartych w plikach cookies.

2.Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania  ze stron  internetowych  Serwisu.  Cookies  zazwyczaj  zawierają  nazwę  strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

3.Podmiotem  zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu:
Zakład Usług Komunalnych WODKAN Sp. z o.o.
Nowa Chełmża 3, 87-140 Chełmża

4.Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz  optymalizacji  korzystania  ze  stron  internetowych;  w  szczególności  pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

5.W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu,  np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
b) pliki  cookies  służące  do  zapewnienia  bezpieczeństwa,  np.  wykorzystywane do  wykrywania  nadużyć  w  zakresie  uwierzytelniania     w     ramach     Serwisu;
c)„wydajnościowe”  pliki  cookies,  umożliwiające  zbieranie  informacji  o  sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
d)„funkcjonalne”  pliki  cookies,  umożliwiające  „zapamiętanie”  wybranych    przez Użytkownika  ustawień  i  personalizację  interfejsu  Użytkownika,  np.  w  zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

6. W  ramach  powyższych  czterech  kategorii  pliki  cookies  dzielą  się  jeszcze  na:  „sesyjne” (session    cookies)  oraz  „stałe”  (persistent    cookies).  Cookies  „sesyjne”  są  plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez  czas  określony  w  parametrach  plików  cookies  lub  do  czasu  ich  usunięcia  przez Użytkownika.

7. W  wielu  przypadkach  oprogramowanie  służące do  przeglądania  stron  internetowych (przeglądarka  internetowa)  domyślnie  dopuszcza  przechowywanie  plików  cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany  ustawień  dotyczących  plików  cookies.  Ustawienia  te mogą  zostać  zmienione w  szczególności  w  taki  sposób,  aby  blokować  automatyczną  obsługę  plików  cookies w  ustawieniach  przeglądarki  internetowej  bądź  informować  o  ich  każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i  sposobach  obsługi  plików  cookies  dostępne  są  w  ustawieniach  oprogramowania (przeglądarki internetowej).

8. Operator  Serwisu  informuje,  że  ograniczenia  stosowania  plików  cookies mogą  wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowe